​sekretariat@cszm.cz     +420 234 697 755     Praha 4 - Písnice, Libušská 319/126

Deset deka, dvacet deka, poradíme, posloužíme

„Deset deka, dvacet deka, poradíme, posloužíme"... Text známého hitu hovoří o prastarém obchodním umění - poradit a posloužit. Jasně vystihuje to, co zákazník samozřejmě očekává při svých nákupech. Řekněme si o všem - upřímně, zda je to vždy to, čeho se mu v nynějším moderním, globálně propojeném obchodním průmyslu, dostává. Například úsek masa a uzenin může být v některých případech doslova nepřátelským územím, z kterého neuniknou žádné informace, natož pak, aby někdo poradil a posloužil.

 
Pokud bych měl doporučit nějaké řešení, řekl bych - „vyberte si svého řezníka a několikrát ho otestujte. Sledujte stálou kvalitu výrobků a ochotu personálu, neboť kde toto zvládli, stanou se jistě vaší oblíbenou „řeznicko-uzenářskou zastávkou". Ještě jednu záležitost je nutné zmínit. Cenově zdánlivě nejlepší nabídka se ne vždy hodí pro pohoštění návštěvy, ale rozhodně může stačit pro uvaření buřtguláše.
Komu by se výběr nedařil, může využít toho, že Český svaz zpracovatelů masa v letošním roce uspořádal první ročník soutěže o nejlepší řeznickou prodejnu České republiky. Prodejny hodnotili odborníci podle přísných kritérií. Vybrali třináct finalistů mezi svými členy, kteří jistě zaujmou vaši pozornost při nákupu masa a uzenin.


Zde jsou:

 1. Maso Kazda Úpice - při nákupu nezapomeňte na Kazdův proslavený maxi lovecký salám a při odchodu můžete obejít na protější straně ulice vilu, kde na začátku minulého století žila rodina bratří Čapků.
 2. Řeznictví a uzenářství Francouz s.r.o. - prodejna v centru Pardubic. Nabídka je plná řeznických laskomin, které stojí za to ochutnat.
 3. Řeznictví a uzenářství u Dolejších s.r.o.- prodejna v Davli. Zejména pro zákazníky z Prahy představuje vynikající možnost nákupu při cestách na jih od metropole. Určitě bych vyzkoušel tradiční výrobek Davelská maceška.
 4. Váhala a spol. s.r.o.- prodejna v Brně je umístěna v supermarketu Kaufland a rozhodně ochutnejte šunku Sisi či vynikající lahůdkářskou výrobu této firmy.
 5. VOMA spol. s.r.o.- prodejna v Uherském Hradišti. Majitel prodejny pan Mahdalík získal v nedávné době prestižní ocenění zlatý klas pro svůj výrobek Lopenická slanina, takže prubněte.
 6. Masokombinát Jičín spol. s.r.o.- provozuje prodejnu v Jičíně na západní straně náměstí. Spousta specialit i lahůdek, ale také perfektně upravené a označené maso.
 7. MasoPlaná a.s.- prodejna v Plané nad Lužnicí. Bohemia šunka v plechu, malou librovku tzv. vajíčko nakupují turisté ve velkém, aby si odvezli kus tradiční české gastronomie. Have a good appetite, bon appétit, dobrou chuť!
 8. Maso West s.r.o.- prodejna Klatovy u divadla. Pokud nakoupíte, zejména doporučuji tradiční řeznické produkty jako jaternice, jelítka, tlačenky, paštiky a lahůdky, můžete si dopřát i stravu duševní a za rohem na náměstí shlédnout nejstarší barokní lékárnu v Česku „U bílého jednorožce".
 9. Kostelecké uzeniny a.s.- prodejna Brandýs nad Labem. Navštívit prodejnu této firmy a nekoupit vyhlášené plísňové fermentované salámy, jako je Křemešník, Hermín či Čeřínek? To by byl vyložený gurmánský zločin. Takže nepáchejte zločiny a nakupujte.
 10. M.U.S.P. a.s.- prodejna Zeman Hořice v Podkrkonoší je umístěna v supermarketu Penny. Pokud ji navštívíte, nezapomeňte, že jsou specialisti na šunky, ale zejména výrobky určené ke grilování jsou excelentní.
 11. Inpost s.r.o.- prodejna Zlín - Malenovice. Specialisté na čerstvé maso a tradiční uzenářské výrobky. Při návštěvě si klidně nechte poradit, masu opravdu rozumí.
 12. ZŘUD Masokombinát Písek CZ, a.s.- prodejna v Českých Budějovicích je umístěna v supermarketu Terno. Zde se doporučuje nakoupit uzeniny s přívlastkem Písecké anebo speciální fermentované salámy jako např. Písečan, Orlík či Dračí klobása. Neváhejte.
 13. Nakonec je potřeba představit celkového vítěze. Tím se stala firma Chovaneček a.s. se svou prodejnou v Litoměřicích. Prodejna je umístěna v blízkosti náměstí na hlavní obchodní třídě. Sortiment je rozsáhlý, jeho kvalita vynikající a obsluha tak příjemná, jak si jen zákazník dovede představit. Takže pokud vyrazíte na řeznický nákup v Litoměřicích, nezapomeňte zamířit do zmíněné prodejny pana Vlastimila Chovanečka. Ochutnat můžete přímo na místě třeba teplou Litoměřickou sekanou nebo na bukovém dříví jemně zauzenou medovou paštiku.

 

Doufám, že jsem každému z vás nabídnul nějakou dosažitelnou destinaci na nákup a nyní mi nezbývá, než vám popřát příjemné zážitky při nákupech a dobrou chuť.