​sekretariat@cszm.cz     +420 234 697 755     Praha 4 - Písnice, Libušská 319/126logo Welfare

Logo ČSZM

 

 

Welfare - Vzdělávání na úseku ochrany zvířat proti týrání

 

Ministerstvo zemědělství udělilo Českému svazu zpracovatelů masa akreditaci k pořádání kurzů odborné přípravy pro získání osvědčení o způsobilosti pro osoby podílející se na úkonech souvisejících s porážením zvířat.

 

Akreditace byla udělena v souladu se zákonem na ochranu zvířat proti týrání a s vyhláškou o vzdělávání na úseku ochrany zvířat proti týrání. ČSZM je oprávněn pořádat kurzy odborné přípravy se zaměřením jen na úkony související s porážením velkých jatečných zvířat (prasat, skotu, ovcí, koz a koní).

 

ČSZM pořádá kurzy:

  • Pro zaměstnance členských subjektů ČSZM bez zvláštního poplatku za účast v kurzu. Tyto kurzy je ČSZM oprávněn zajišťovat v místě provozu jatek svých členských subjektů.
  • Pro ostatní zájemce po úhradě poplatku za účast v kurzu (ve výši 3.000 Kč/os. bez DPH). Tyto kurzy je ČSZM oprávněn zajišťovat pouze ve svých vlastních učebnách na adrese Libušská 319, 142 00 Praha 4 - Písnice.

 

Termíny kurzů odborné přípravy se uskutečňují na základě individuální dohody s jednotlivými zájemci. Termín konání kurzu je vždy se zájemci projednán a oboustranně potvrzen. V případě zájmu o účast v kurzu odborné přípravy vyplňte elektronickou přihlášku. Pro další informace kontaktujte ČSZM (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

 

Logo ČSZM

 

 

Akreditace ČSZM

 

Akreditace ČSZM se nevztahuje na úkony související s porážením drůbeže a králíků (ohledně kurzů v této oblasti kontaktujte Sdružení drůbežářských podniků, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

 

 

Logo ČSZM

 

 

Přihláška

 

Osvědčení o způsobilosti pro osoby podílející se na úkonech souvisejících s porážením zvířat na jatkách podle článku 21 nařízení Rady (ES) č. 1099/2009 ze dne 24. září 2009 o ochraně zvířat při usmrcování

 

 

Vzdělávání se vztahuje:

  1. na tyto kategorie zvířat: prasata, skot, kozy, ovce, koně
  2. na tento typ zařízení: čerstvé maso – jatky
  3. na tyto činnosti:
    1. manipulace se zvířaty a péče o ně před jejich znehybněním,
    2. znehybnění zvířat pro účely omráčení nebo usmrcení.

Pro nečlenské subjekty je účast na kurzu zpoplatněna ve výši 3.000 Kč za osobu bez DPH.