​sekretariat@cszm.cz     +420 234 697 755     Praha 4 - Písnice, Libušská 319/126Změna je život

Opět budeme měnit číslovku v označení roku. Opět se tedy blíží konec právě probíhajícího roku. Je zajímavé, jak jsme závislí na tom, že plynulý chod našeho světa naplátkujeme na co nejjemnější časové úseky. Jeden takový plátek právě dokrajujeme a pomalu se objevuje ten s číslem 2011. Jaký bude, jaký byl ten minulý? To jsou obvyklé otázky, které si klademe v tento zatím podzimní čas. Je to snad způsobené tím podzimem, že máme tendenci být kritičtí k právě doznívajícímu a očekávat to nejlepší od příštího. Ostatně na Nový rok těsně po půlnoci si přejeme vzájemně to nejlepší, hodně zdraví a štěstí.

 

Pokud bych se tedy měl vrátit k hodnocení roku 2010, rád bych použil slova jako úspěšný, nabitý událostmi a hektický. Vždyť jak jinak označit rok, ve kterém jsme důstojně oslavili 700 let od udělení cechovních práv třemi konferencemi, z nichž ta Pražská rozhodně patřila k tomu nejlepšímu ze svazové dílny za poslední desetiletí. Křest skvělé knihy Ladi Steinhausera, vysvěcení řeznické standarty a uvedení sedmi řeznických nestorů do řeznické síně slávy byly již jen příslovečné třešinky na dortu. Skvělou sezónu 2010 završil svazovým sekretariátem perfektně zorganizovaný první řeznický seminář konaný v říjnu v Berouně. Kdo se nezúčastnil, může jen litovat. Perfektně zvolená témata, skvělí přednášející, výborná atmosféra a večer slavnostní vyhlášení třetího ročníku soutěže "Prodejna roku". Vítězný klan Váhalů, jak jste mohli vidět v minulém čísle řeznicko uzenářských novin na fotografii, si prvenství náležitě užil v hojném počtu svých členů.

 

Tak takový, a ještě tisíckrát jiný, viděno tisíci různými osudy byl, lépe řečeno je rok 2010. Plány pro rok příští jsou po roce oslav daleko skromnější, ale nikoliv chudé. Rozhodně proběhne čtvrtý ročník soutěže "Prodejna roku" a druhý ročník řeznického semináře. V rámci skromnějšího přístupu pro příští rok dojde také k úpravě vydávání našich ŘUN. Pro příští rok připravujeme vydání čtyř čísel v rámci Potravinářského zpravodaje.

 

Vážené kolegyně a kolegové, všem nám a celému oboru přeji v roce příštím hodně úspěchů, štěstí, spokojených zákazníků a osobně všem zdraví a rodinnou pohodu po celý rok 2011.