Kalendář akcí
<< červenec 2020 >>
Po
Út
St
Čt
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Akce mesíce
Aktuální ceny masa
hledat

cz en 

  • Aktuální dění
  • ČSZM
  • Pro členské subjekty
  • Média
  • Odkazy
  • Kontakt

Média 

Pro média

ČSZM začíná s evropskými dotacemi na vzdělávání

datum: 07.01.2010 | Jan Katina

Český svaz zpracovatelů masa získal dotace z Evropské unie na vzdělávání svých členů. Na projekt, s názvem „Masu rozumíme již 700 let", je vyhrazena celková částku 35 mil. Kč, kdy 25 mil. Kč je hrazeno z EU a 10 mil. je doplněno formou spoluúčasti zapojených firem. Konkrétně se jedná o Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost.

 

Projekt je plánován na dobu 33 měsíců. V tomto období bude vzděláno celkem 807 pracovníků z masného průmyslu. Kurzy jsou naplánované dle potřeb samotných pracovníků, ale i zaměstnavatelů. Jedná se například o počítačové kurzy, jazykové kurzy nebo kurzy tzv. soft skills. Nedílnou součástí jsou i kurzy zaměřené oborově a zaměřují se například na veterinárně-hygienické požadavky specifické pro obor zpracování masa.

 

Všechny zahrnuté aktivity mají za cíl zajištění vzdělání pracovníků, zvýšení jejich kvalifikace a tím i konkurenceschopnosti na trhu práce. Tuto skutečnost účastníci kurzů jistě ocení jako významný zaměstnanecký benefit v době přetrvávající hospodářské recese, což ovšem bude přínosem i pro samotné zaměstnavatele.

 

Jaromír Kloud, předseda Českého svazu zpracovatelů masa, k získanému projektu uvádí: „Získanou dotaci považujeme za opodstatněnou vzhledem k vysokým nárokům, které na nás v současné době klade prostředí potravinového řetězce i zaměstnanci našich členských firem. Projekt jsme připravovali na dobu trvání tří let a jsme rádi, že naše práce byla ohodnocena schválením přidělení dotace. Jedná se o rozsáhlý projekt, za jehož zpracováním stojí značné úsilí celé řady našich i externích odborníků a takto vytvořené příležitosti budou jistě velkou výzvou pro členy našeho svazu po celou dobu jeho trvání. Poučení z projektové přípravy rovněž přineslo důležité poznatky pro zaměření budoucích aktivit Českého svazu zpracovatelů masa.".

 

Český svaz zpracovatelů masa působí v České republice již téměř 20 let. Celkem je touto formou u nás sdruženo 115 členských subjektů z řad malých, středních, ale i velkých firem činných v oboru zpracování masa a také v navazujících oborech. Svaz pro své členské subjekty provozuje oborový informační systém a poskytuje specializovanou podporu zejména v oblasti výrobního, legislativního a obchodního poradenství.  zpět   odeslat
kontakt  |   pro média  |   mapa stránek

Copyright © 2000 - 2006 ČSZM.